DOMY TYMCZASOWE PILNIE POSZUKIWANE

DOMY TYMCZASOWE PILNIE POSZUKIWANE

Kochani! Apelujemy o domy tymczasowe dla naszych łaciatych podopiecznych. Dom tymczasowy zwiększa szanse na znalezienie odpowiedniego domu dla naszych dalmatyńczyków. Bardzo prosimy - zapewniam...

Gdy bierzesz psa ze schroniska

Skoro podejmujesz decyzję, by przygarnąć psa ze schroniska, najprawdopodobniej jesteś osobą o dobrym, wrażliwym sercu i masz szczerą chęć pomocy psu, którego los boleśnie doświadczył. To postawa bardzo piękna i godna szacunku. Każdy pies potrzebuje poczucia bezpieczeństwa i przynależności, więc jeśli otoczysz go miłością – odpłaci Ci tym samym. Warto jednak pamiętać, że pies inaczej komunikuje się z otoczeniem niż człowiek, więc zanim pies znajdzie się w Twoim domu przeczytaj proszę tych kilka zdań i przygotuj się na jego przyjęcie.

 
Zanim adoptujesz dalmatyńczyka

Zastanów się czy w ogóle możesz mieć psa - czy możesz mu poświęcić tyle czasu i uwagi ile wymaga, a będzie jej wymagał dużo. Przemyśl co zrobisz z psem w czasie wakacji, wyjazdu do rodziny na święta czy urlop. Czy Twoja sytuacja życiowa jest na tyle stabilna, że przez kolejnych naście lat się nie zmieni na tyle drastycznie, że będziesz musiał psa oddać. Wynajmowanie mieszkania, studia, praca, wyjazd za granicę czy narodziny dziecka - to najczęstsze powody oddawania psów - wcześniej "członków rodziny i prawie dzieci". Czy wszyscy domownicy - bez wyjątku - akceptują przybycie psa do domu?

 
Apel

Człowieku! - panie mój, przyjacielu
Przyjacielu z sercem jak głaz
Przykre, że takich jak Ty jest tylu wśród was
Twa fascynacja mną prysnęła jak czar
Wywiozłeś mnie daleko gdzieś bo przeszkadzała Ci moja sierść
Na pożegnanie dostałem pięścią w nos

 
Jak postępować z adoptowanym psem

Jak postępować z adoptowanym psem

Każda zmiana właściciela jest dla psa jednym z najbardziej przerażających doświadczeń w życiu. Pies nie rozumie, co się stało, że został wykluczony ze swojej grupy rodzinnej, że nagle znalazł się w zupełnie dla siebie obcym miejscu i wśród obcych ludzi. Psy - zależnie od rasy i charakteru i wieku - różnie przeżywają takie zmiany. Jeśli wcześniej zdarzało się psu przebywać np. w hotelu, wśród innych ludzi, to mógł nauczyć się, że rozłąka nie oznacza końca świata i wtedy mniej przeżywa stres.
Poniżej przedstawiam kilka sugestii dla nowych właścicieli psów.

 
Jak uniknąć problemów z adoptowanym psem

Jak uniknąć problemów z adoptowanym psem?

Przygarniając psa ze schroniska podjęliście decyzję, że przyjmiecie pod swój dach, do swojego domu i do swojej rodziny nowego członka, o którego przeszłości najczęściej niewiele wiadomo. Adopcja bezdomnego, potrzebującego pomocy psa to piękny gest, ale musicie pamiętać, że jest to również odpowiedzialność. Musicie być mądrymi i rozważnymi przewodnikami, pokazać psu, co jest dobre, a co złe, nauczyć go życia w naszym – ludzkim – świecie, właściwego zachowania się i kontaktów z innymi ludźmi, psami, kotami oraz zdobyć jego zaufanie On odpłaci Wam za to bezgranicznym oddaniem, ufnością i da Wam wiele radości.

 


kliknij na "pokaż baner" aby wygenerować jego kod na swoją stronę.

Magda – 605 636 441

Gosia - 608 498 774

e-mail: dalmatynczyki@wp.pl